Otsing
Vastuvõtt õe õppekavale
Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis kestab õe põhiõpe kolm ja pool aastat, selle aja jooksul kogub üliõpilane 210 EAP-d.
Tegemist on rakenduskõrghariduse õppekavaga.
Nii talvisel kui suvisel vastuvõtul on tegemist täiskoormusega päevaõppe õppekavaga.
Suvisel vastuvõtul on õe õppekaval 156 õppekohta, neist 130 Tartu õppegrupis ja 26 Narva õppegrupis.
Kõrgkooli kandideerimisel võib õppurikandidaat esitada avalduse kuni kahele õppekohale.
Kui õpe toimub kahes linnas (näiteks Narva ja Tartu õppegrupid), siis tohib valida vaid ühe asukoha ja teine avaldus on võimalik esitatada täitsa teisele õppekavale.
Palume arvestada, et õppepraktikad on õppetöö väga oluline osa ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppurina suunab kõrgkool teid igal õppeaastal praktikatele, mis toimuvad tervishoiuasutustes üle Eesti kokkulepitud õppepraktikagraafiku alusel.
Põhjalikum õppetöö korraldusega seotud info on kättesaadav siin.
Vastuvõtutingimused
- Kandidaadil peab olema vähemalt keskharidus või sellele vastav kvalifikatsioon, kandideerimise eelduseks on eesti keele oskus vähemalt B2 tasemel.
- Kandideerimisel arvestatakse:
- akadeemilise testi tulemusi (osakaal 50% punktisummast). Akadeemilise testi miinimumtulemus kõrgkooli kandideerimiseks on 30% akadeemilise testi maksimumsooritusest.;
- vestluse tulemusi (osakaal 50% punktisummast);
- Vestlusele pääsejate arvu määrab vastuvõtukomisjon akadeemilise testi tulemuste põhjal kujunenud pingerea alusel.
- Õe põhiõppesse vastuvõtuvestlus on mitmik-miniintervjuu vormis individuaalne hindamismeetod, mille eesmärk on hinnata kandidaadi valmisolekut ja motivatsiooni alustada õpinguid õenduse kutsealal.
Vastuvõtuvestlus
- Vastuvõtuvestlus toimub eesti keeles ajavahemikul 10.-17. juulini kõrgkoolis kohapeal ruumis 007
- Vastuvõtuvestlusele pääsejatele teavitatakse SAISis märgitud e-maili teel vastuvõtuvestluse aeg 30 minutilise võimaliku ooteajaga alles pärast 7. juulil toimunud viimase akadeemilise testi tulemuste saabumist ja täieliku pingerea tekkimist.
- Vastuvõtuvestluse tulemused avalikustatakse SAISis kandidaadi vaates hiljemalt vastuvõtuvestluste lõppedes, ehk 18. juulil.
- Vastuvõtuvestlus toimub seitsmes erinevas vestlusjaamas, kus iga jaam keskendub kindlale teemavaldkonnale. Igas jaamas vestleb kandidaat viie minuti jooksul ühe vestluskomisjoni liikmega.
- Igas jaamas esitatakse kandidaadile üks küsimus, rollimänguline stsenaarium või situatsioonülesanne, mille alusel toimub arutelu. Küsimused ja ülesanded on suunatud konkreetsete hoiakute ja oskuste hindamisele.
- Hinnatavad teemavaldkonnad on järgmised: enesetutvustus ja kutseala valik, suhtlemisoskus, hoolivus ja sallivus, koostöövalmidus, kriitiline mõtlemine, õpihoiakud, enesejuhtimisoskus.
- Igas jaamas on võimalik saada kuni 5 punkti, maksimaalne koguvestluse punktisumma on 35, mis arvutatakse kõikide komisjoniliikmete individuaalsete hinnangute põhjal.
Millega arvestada vastuvõtuvestlusele tulles?
- Teid kutsutakse kohale 15 minutilise ajavaruga, seega arvestage palun 15-20 minutilise ooteajaga.
- Võtke kaasa ID-kaart. Hoidke ID kaart käepärast kogu vestluse aja, teid identifitseeritakse ID kaardi lugejaga igas vestlusjaamas.
- Pange mobiiltelefon hääletuks, et vastuvõtuvestlus saaks toimuda segamatult

